Katowice: trzy porażki Polek na koniec dnia

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: katowiceopen.com

Zuzanna Maciejewska, Olga Brózda i Joanna Zawadzka zakończyły udział w Katowice Open na pierwszej rundzie eliminacji. Najwięcej problemów rywalce sprawiła ta ostatnia, która przegrała po trzysetowym pojedynku.

Sobotni wieczór nie należał do polskich tenisistek. Wszystkie trzy, które pojawiły się na korcie w Spodku bądź Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przegrały. Co za tym idzie, pożegnały się już z katowickimi rozgrywkami.

Mocno we znaki dwóm naszym zawodniczkom dały się siostry Kiczenok. Obie dały ugrać Polkom po trzy gemy. Ludmiła w 65 minut rozprawiła się z Zuzanną Maciejewską, zwyciężając 6:1, 6:2. Nadia potrzebowała tylko minutę więcej, żeby pokonać również 6:1, 6:2 najbardziej doświadczoną z polskich tenisistek zgłoszonych do eliminacji – Olgę Brózdę.

Najdłużej z „naszych” o awans do kolejnej rundy walczyła ta najmłodsza – Joanna Zawadzka. 18-latka wygrała nawet pierwszego seta mecz przeciwko Jelizawiecie Kuliczkowej. Rozstawiona z „piątką” Rosjanka od początku drugiej partii prezentowała się znacznie lepiej, także w polu serwisowym, bowiem nie popełniała już podwójnych błędów serwisowych. To doprowadziło ją do zwycięstwa 6:2 w drugim secie i 6:0 w trzecim.

W niedzielę Maciejewską będzie mogła pomścić Magda Linette, która zmierzy się właśnie z Ludmiłą Kiczenok. Pozostałe dwie pogromczynie polskich zawodniczek między sobą rozstrzygną losy awansu do trzeciej rundy eliminacji.