Sao Jose do Rio Preto: tytuł dla Kawy!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Katarzyna Kawa sięgnęła po drugi w karierze tytuł w rozgrywkach ITF. W emocjonującym finale turnieju w Sao Jose do Rio Preto (pula nagród 10 tys. dol.) wygrała z wyżej notowaną Nadią Podorską 7:5, 3:6, 6:4.

To był popisowy tydzień w wykonaniu Katarzyny Kawy. 22-latka z Krynicy Zdrój w drodze do finału pokonała trzy rozstawione tenisistki, a czwartą w meczu o tytuł.

Mecz finałowy był tenisową „karuzelą”. W pierwszym secie Podorska prowadziła 5:1, by przegrać sześć kolejnych gemów. W trzecim zaś secie nasza tenisistka od stanu 2:4 zapisała na konto cztery kolejne gemy, sięgając tym samym po tytuł! W całym meczu Kawa wykorzystała sześć z dwunastu okazji na przełamanie, pięciokrotnie tracąc podanie.

Dla Katarzyny Kawy dzisiejszy mecz był udanym rewanże za ubiegłotygodniową porażkę z Nadią Podorską, w ćwierćfinale w Ribeirao Preto. Polka od drugiej połowy lutego przebywa w Brazylii, z turnieju na turniej spisując się coraz lepiej. Ukoronowaniem jej występów okazał się tytuł w Sao Jose do Rio Preto.

Dzięki dwóm ostatnim turniejom Kawa przesunie się w rankingu o ok. 70 pozycji (aktualnie plasuje się na 524. pozycji). Dla Polki to drugi wygrany turniej ITF w karierze. Trzy lata temu sięgnęła po tytuł w Pradze (25 tys. dol.).

SPRAWDZAJ NA BIEŻĄCO WYNIKI POLSKICH TENISISTÓW!