Agnieszka wygrywa już w Dubaju

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Archiwum TenisKlubu

Najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska (20 WTA), wczoraj odpadła w półfinale prestiżowego turnieju Qatar Total Open, a już dzisiaj rozpoczyna kolejne zawody – tym razem w niedalekim od Kataru, Dubaju. Impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma tak silną obsadę, że nasza tenisistka rozpoczyna turniej od kwalifikacji.

Dzisiejszą rywalką osiemnastoletniej krakowianki była reprezentantka Wielkiej Brytanii, Elena Baltacha. Ogromną pozycję w zajmowanych miejscach w rankingu światowym, było widać gołym okiem (Brytyjka jest 170). Od pierwszej do ostatniej piłki w tym meczu bezwzględnie przeważała Radwańska, ani przez chwilę nie oddając przewagi rywalce.

Ostatecznie Baltachę stać było na zdobycie tylko trzech gemów – jednego w pierwszym secie, oraz dwóch w drugim. W całym spotkaniu nasza najlepsza zawodniczka zaserwowała trzy asy, a po pierwszym podaniu wygrywała aż 86% punktów. Rywalka Polki nie potrafiła ani razu przełamać jej dobrego podania. Pojedynek trwał zaledwie 51 minut.

W meczu drugiej rundy eliminacji rywalką krakowianki będzie Czeszka grająca z dziką kartą, Eva Hrdinova. 23-letnia tenisistka zza naszej południowej granicy jest obecnie sklasyfikowana na 179 pozycji na świecie. Mecz ten prawdopodobnie będzie podobnie wyglądał, jak konfrontacja z Baltachą.

Pojedynek Radwańskiej i Hrdinovej zaplanowano na korcie drugim jako piąty mecz w kolejności, a rozpocznie się on nie przed godziną 12:30 polskiego czasu.

Wynik I rundy eliminacji:
Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Elena Baltacha (Wielka Brytania) 6:1, 6:2

Zobacz wszystkie wyniki II dnia eliminacji turnieju Barclays Dubai Tennis w Dubaju