Sewilla: Piter odpada w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Za Katarzyną Piter intensywny dzień w turnieju ITF w Sewilli (pula nagród 25 tys. dolarów). O ile Polka łatwo wygrała w pierwszej rundzie, to w drugiej pożegnała się już niestety z turniejem.

Katarzyna Piter swój mecz pierwszej rundy miała rozegrać już we wtorek, ale uniemożliwiły to opady deszczu. Dziś pogoda była już bardziej łaskawa, a Polka w spotkaniu z Hiszpanką Beatriz Garcia-Vidagany była zdecydowanie lepsza.

W całym meczu nasza reprezentantka oddała rywalce tylko osiem punktów, nie przegrywając nawet gema. Jak to możliwe? Hiszpanka nie była prawdopodobnie w pełni sił. Po przegraniu pierwszego seta 0:6 poddała mecz i Piter mogła się już przygotowywać do kolejnego spotkania.

W nim rywalką naszej reprezentantki była inna z kwalifikantek, Włoszka Giulia-Gatto Monticone, która przez eliminacje przebrnęła bez straty seta, a w pierwszej rundzie pokonała rozstawioną z numerem siedem Albertę Brianti.

Niestety, tym razem Piter okazała się zdecydowanie gorsza od rywalki. W każdej z dwóch partii Monticone była lepsza o dwa przełamania, zwyciężając 6:2, 6:3. Nasza reprezentantka aż sześciokrotnie straciła serwis, popełniając do tego siedem podwójnych błędów. Na nic zdały się więc dwa breaki na korzyść Polki, która pożegnała się z turniejem.

Katarzyna Piter (Polska) – Beatriz Garcia-Vidagany (Hiszpania, Q) 6:0 i krecz

Giulia-Gatto Monticone (Włochy, Q) – Katarzyna Piter 6:2, 6:3