Indian Wells: zmienne szczęście deblistek

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepać awansowały do drugiej rundy deblowego turnieju Indian Wells. W pierwszej rundzie odpadły natomiast Gabriela Dabrowski i Alicja Rosolska.

Jans-Ignacik i Klepać nie były faworytkami w starciu z rozstawionymi z numerem cztery Su-Wei Hsieh i Flavią Pennettą, ale rozpoczęły to spotkanie znakomicie. Od początku przejęły kontrolę nad wydarzeniami na korcie i już po kilkunastu minutach prowadziły 5:0. Polska i Słowenka pozwoliły rywalkom na zdobycie honorowego gema, lecz i tak wygrały bardzo pewnie – 6:1.

O losach drugiego seta zdecydowało jedno przełamanie – Hsieh i Pennetta uzyskały je w szóstym gemie i zwyciężyły 6:3. O losach meczu rozstrzygnął więc bardzo zacięty super tiebreak. W końcówce to Jans-Ignacik i Klepać uzyskały przewagę i wykorzystały drugą piłkę meczową, triumfując 6:1, 3:6, 10-8.

O ćwierćfinał Polka i Słowenka powalczą ze Swietłaną Kuzniecową i Coco Vandeweghe.

Już na pierwszej rundzie swój udział w Indian Wells zakończyły Gabriela Dabrowski i Alicja Rosolska, które w zeszłym tygodniu świętowały zdobycie tytułu w Monterrey. Kadadyjsko-polski duet przegrał z Ałłą Kudriawcewą i Anastazją Pawluczenkową w dwóch setach.

W pierwszej partii "nasz duet" dwukrotnie miał przewagę przełamania, ale Rosjanki za każdym razem odrabiały straty, a w końcówce przełamały Polkę i Kanadyjkę po raz trzeci, wygrywając 7:5. Identycznym wynikiem zakończyła się zresztą druga partia. Tym razem to Dabrowski i Rosolska odrabiały straty, lecz w decydującym momencie znów stracił serwis i przegrały 5:7, 5:7.

Pierwsza runda debla:
K. Jans-Ignacik, A. Klepać (Polska, Słowenia) – S-W. Hsieh, F. Pennetta (Tajwan, Włochy, 4) 6:1, 3:6, 10-8
A. Kudriawcewa, A. Pawluczenkowa (Rosja) – G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska) 7:5, 7:5