Acapulco: Fyrstenberg i Gonzalez w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez wygrali z rozstawionymi z numerem dwa Marcelem Granollersem oraz Markiem Lopezem 7:5, 6:4, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Acapulco.

W obu setach polsko-meksykańskiej parze wystarczyło po jednym przełamaniu. W pierwszej partii doprowadzili do niego w jedenastym gemie, natomiast w drugim secie już w gemie otwarcia. Mecz trwał godzinę oraz 21 minut.

Fyrstenberg i Gonzalez mogą w Acapulco liczyć na wsparcie publiczności, gdyż ten drugi gra oczywiście przed własną publicznością.

W ćwierćfinale może to wyglądać trochę inaczej,. „Nasz” duet zmierzy się bowiem z parą gospodarzy – Tigre Hankiem oraz Manuelem Sanchezem. Grający z „dziką kartą” Meksykanie niespodziewanie pokonali Sama Grotha oraz Christa Guccione 6:3, 3:6, 10-5.

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Gonzalez (Polska, Meksyk) – M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 2) 7:5, 6:4