Delray Beach: Fyrstenberg i Gonzalez nie wykorzystują czterech meczboli

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez nie zdołali powtórzyć wyniku z ubiegłego tygodnia. W pierwszej rundzie turnieju deblowego w Delray Beach przegrali z Ivanem Dodigiem oraz Maxem Mirnejem 6:3, 5:7, 5-10, nie wykorzystując czterech piłek meczowych.

W minionym tygodniu Fyrstenbeg i Gonzalez wygrali zmagania w Memphis, pokonując w półfinale Dodiga oraz Mirneja. Niestety, w Delray Beach chorwacko-białoruski duet pokusił się o rewanż.

Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. „Nasza” para wygrała pierwszego seta, a w drugiej partii miała cztery meczbole! Dodig i Mirnyj od stanu 4:5 i 0-40 zaczęli wygrywać jednak punkt za punktem.

Z ostatnich 29 akcji tego meczu, Fyrstenberg i Gonzalez zdołali zapisać na swoje konto zaledwie siedem. Spotkanie trwało 77 minut.

Dla Mariusza Fyrstenberga był to debiutancki występ w Delray Beach.

Pierwsza runda debla:
I. Dodig, M. Mirnyj (Chorwacja, Białoruś, 3) – M. Fyrstenberg, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) 3:6, 7:5, 10-5