Marsylia: Janowicz przegrywa w dwóch setach

Jerzy Janowicz na pierwszej rundzie zakończył udział w turnieju Open 13 w Marsylii. Łodzianin przegrał z rozstawionym z numerem sześć Davidem Goffinem 4:6, 2:6.

W pierwszym secie Belg pewnie pilnował serwisu, a znacznie więcej rywalizacji było przy podaniu łodzianina. „Jerzyk” wybronił pięć break pointów, ale przy stanie 4:5 i 30-30 odnotował podwójny błąd, zaś Goffin wykorzystał szóstą okazję na przełamanie i zarazem pierwszego setbola.

W drugim secie Belg poszedł za ciosem, wygrywając dwa pierwsze gemy. Janowicz zdołał doprowadzić do wyrównania, jednak od stanu 2:2 kolejne gemy szły na konto 24-latka z Liege. Mecz trwał 75 minut.

Był to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. W ubiegłym roku Janowicz wygrał z Belgiem w ćwierćfinale turnieju w Winston-Salem (6:4, 6:2).

W drugiej rundzie rywalem Davida Goffina będzie Dominic Thiem. Kolejnym występem w planach Jerzego Janowicza jest Puchar Davisa. W dniach 6-8 marca Polska zagra w Płocku z reprezentacją Litwy (bilety na to wydarzenia można kupować TUTAJ).

David Goffin (Belgia, 6) – Jerzy Janowicz (6) 6:4, 6:2