Wrocław Open: nieudane kwalifikacje Polaków

/ Antoni Cichy , źródło: wroclawopen.com/własne, foto: wroclawopen.com

Żaden z pięciu Polaków, którzy przystąpili do kwalifikacji wrocławskiego challengera, nie wystąpi w turnieju głównym. Najbliżej awansu do finałowej rundy był Marcin Gawron.

Już w sobotę grono polskich tenisistów walczących w kwalifikacjach mocno się przerzedziło. Mikołaj Jędruszczak przegrał 3:6, 4:6 z Bośniakiem Mirzą Basiciem, a Mateusz Terczyński uległ 2:6, 5:7 Serbowi Laslo Djere.

Pech, a może i szczęśliwy traf sprawił, że w pierwszej rundzie mieliśmy jedną polską parę, a co za tym idzie gwarancję przynajmniej jednego zwycięstwa Polaka. Z dwójki Karol Drzewiecki i Marcin Gawron lepszy okazał się ten drugi. 26-latek wygrał 7:6(3), 1:6 i 6:3.

Do drugiej rundy zdołał awansować także Szymon Walków. Młody wrocławianin w dwóch setach pokonał 6:2, 6:4 Szweda Jonathana Hultkrantza Chesneau.

Niestety, w niedzielę Polakom już się nie poszczęściło i nie weszli do finałowej rundy kwalifikacji. Walków wygrał tylko trzy gemy w starciu z Maximilianem Matererem, a Gawron musiał uznać wyższość Tomislava Brkicia. Żal straconej szansy 26-latka, który w tie breaku trzeciego seta miał już piłkę meczowa. Nie wykorzystał jej i ostatecznie przegrał 6:3, 2:6, 6:7(6).

W stawce uczestników Wrocław Open znajdzie się zatem sześciu polskich tenisistów.

Przypominamy o konkursie Tenisklubu organizowanym z okazji turnieju Wrocław Open. Więcej informacji TUTAJ.

Druga runda eliminacji:
Tomislav Brkić (Bośnia i Hercegowina, 4) – Marcin Gawron (Polska, WC) 3:6, 6:2, 7:6(6)
Maximilian Marterer (Niemcy) – Szymon Walków (Polska, WC) 6:2, 6:1

Pierwsza runda kwalifikacji:
Szymon Walków (Polska, WC) – Jonathan Hultkrantz Chesneau (Szwecja, WC) 6:2, 6:4
Marcin Gawron (Polska, WC) – Karol Drzewiecki (Polska, WC) 7:6(3), 1:6, 6:3
Mirza Basic (Bośnia i Hercegowina, 7) – Mikołaj Jędruszczak (Polska, WC) – 3:6, 4:6
Laslo Djere (Serbia, 5) – Mateusz Terczyński (Polska, WC) 2:6, 5:7