Memphis: Fyrstenberg z mistrzowskim tytułem!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Finał deblowego turnieju ATP w Memphis kosztował Mariusza Fyrstenberga i Santiago Gonzaleza sporo nerwów. Polak i Meksykanin pokonali jednak Artema Sitaka i Daniela Younga 5:7, 7:6(1), 10-8, wygrywając tym samym mistrzowski tytuł.

Finał rozpoczął się dla "naszej" pary w sposób wręcz wymarzony. Już w pierwszym gemie Fyrstenberg i Gonzalez zdobyli bowiem przełamanie, a przewagę długo utrzymywali. Przy stanie 5:4 polsko-meksykańska para miała serwis i trzy setbole. Nie udało się wykorzystać żadnego z nich, Sitak i Young odrobili straty, a później uzyskali jeszcze jednego breaka i wygrali pierwszą partię 7:5.

Drugi set długi czas przebiegał bardzo podobnie. Polak i Meksykanin jako pierwsi przełamali rywali, ale przy serwisie na seta pozwolili im na odrobienie strat. Tym razem wszystko zakończyło się w tiebreaku. W nim Fyrstenberg i Gonzalez zdołali na szczęście utrzymać nerwy na wodzy i wygrali 7:6(1).

W super tiebreaku "nasz" duet rozpoczął od prowadzenia 2-0, a potem to prowadzenie sukcesywnie powiększał. Efektem były cztery piłki na wagę mistrzowskiego tytułu. Znów było jednak sporo nerwów – Fyrstenberg i Gonzalez wykorzystali dopiero ostatnią, rozgrywaną w dodatku przy serwisie rywali. Dzięki temu w całym meczu triumfowali 5:7, 7:6(1), 10-8.

Dla Fyrstenberga to 17. wygrany tytuł ATP w karierze, ale dopiero drugi bez Marcina Matkowskiego. Wydaje się, że po słabym początku sezonu w wykonaniu Polaka, teraz powinno być już dużo lepiej.

Finał debla:
M. Fyrstenberg, S. Gonzalez (Polska, Meksyk, 4) – A. Sitak, D. Young (Nowa Zelandia, USA) 5:7. 7:6(1), 10-8