Radwańska w półfinale Qatar Total Open!!!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Archiwum TenisKlubu

Agnieszka Radwańska (nr 16) osiągnęła kolejny wielki sukces w swojej krótkiej karierze! Osiemnastoletnia Polka awansowała dzisiaj do półfinału turnieju Qatar Total Open, którego pula nagród wynosi 2 500 000 USD. Spotkanie krakowianki z Dominiką Cibulkovą (45 WTA) było znakomitym widowiskiem, które trwało blisko trzy godziny.

Początek meczu zdecydowanie należał do naszej tenisistki, która w pierwszym gemie straciła zaledwie jeden punkt. Ten kto sądził, że Cibulkova będzie grała tak słabo przez cały set, bardzo się mylił. W kolejnych gemach Słowaczka pokazywała znakomite uderzenia, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:1.

Przewaga jednego przełamanie okazała się jednak niewystarczająca do wygrania pierwszej partii. Z sześciu kolejnych gemów, osiemnastolatka z Bratysławy wygrała tylko jednego. Tym samym po 50 minutach to Radwańska wygrała pierwszą partię, 6:4. W pierwszej odsłonie gry obie tenisistki rozegrały aż 58 punktów, co jest liczbą bardzo dużą.

W drugiej partii na początku ponownie lepiej prezentowała się najlepsza polska tenisistka, po czym nastąpił fragment świetnej gry Cibulkovej. Słowaczka objęła w drugim secie 5:1 z dwoma przełamaniami i wydawało się, że nic już nie odbierze jej zwycięstwa.

Wtedy to jednak ponownie do głosu doszła Krakowianka, która udowodniła, że potrafi odrabiać wielkie straty. Z sześciu kolejno rozegranych gemów, Polka wygrała pięć i tym samym w Doha oglądaliśmy tie-break. W nim niestety nasza zawodniczka nie wygrała ani jednego punktu przy własnym serwisie i tym samym przegrała drugą partię.

Na początku decydującego seta wydawało się, że Cibulkova zachowała więcej sił. Tenisistka z Bratysławy przełamała Polkę w czwartym gemie i objęła prowadzenia 3:1. Kolejne gemy to jednak popis gry osiemnastoletniej krakowianki, która jest obecnie sklasyfikowana na 20 miejscu na świecie. Radwańska wygrała mecz kończąc pojedynek własnym podaniem.

Półfinał w turnieju Qatar Total Open gwarantuje osiemnastoletniej krakowiance 195 punktów do rankingu WTA oraz ponad sto tysięcy dolarów. Kolejną przeciwniczką Radwańskiej będzie Rosjanka Maria Szarapowa (nr 4), lub Dunka polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki. Spotkanie pomiędzy tymi zawodniczkami zostanie rozegrane na korcie centralnym jako drugi pojedynek dzisiejszego dnia.

Wynik ćwierćfinału:
Agnieszka Radwańska (Polska, 16) – Dominika Cibulkova (Słowacja) 6:4, 6:7(1), 6:4