Grenoble: Linette z mistrzowskim tytułem

/ Maciej Pietrasik , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: Robbie Mendelson/commons.wikimedia.org

Magda Linette po zaciętym meczu finałowym zdołała sięgnąć po tytuł w singlowym turnieju ITF w Grenoble (pula nagród 25 tys. dol.). Polka pokonała Terezę Martincovą z Czech 7:6(2), 4:6, 6:1.

Polka w turnieju we Francji rozstawiona została z numerem jeden i we wcześniejszych rundach radziła sobie znakomicie – do finału awansowała bez straty seta, w pojedynczym meczu tracąc maksymalnie sześć gemów.

W finale z Terezą Martincovą z Czech tak łatwo już nie było. Od stanu 2:1 dla rywalki aż sześć kolejnych gemów kończyło się przełamaniami, a przy 3:5 i serwisie rywalki Linette obroniła dwie piłki setowe. Nasza reprezentantka zdołała doprowadzić do tie breaka, a w nim okazała się zdecydowanie lepsza i wygrała 7-2.

W drugim secie Czeszka szybko wyszła na prowadzenie i ostatecznie okazała się lepsza o jedno przełamanie i wygrała 6:4. O losach meczu zdecydowała więc trzecia partia, w której zdecydowanie lepsza była już Linette, która w całym meczu triumfowała 7:6(2), 4:6, 6:1.

Turniej w Grenoble to już siódmy turniejowy triumf Linette w zawodach tej rangi. Za zwycięstwo Polka otrzyma 50 punktów do rankingu WTA.