Fed Cup: Szarapowa nie zawiodła, Rosja blisko półfinału

/ Michał Jaśniewicz , źródło: Korespondencja z Krakowa, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Nie było niespodzianki w drugim meczu singlowym w Kraków Arena. Maria Szarapowa wygrała z Urszulą Radwańską 6:0, 6:3, wyprowadzając ekipę „Sbornej” na prowadzenie 2-0.

Spotkanie rozpoczęło się od najgorszego możliwe scenariusza. Urszula Radwańska przystąpiła do rywalizacji stremowana, z kolei Maria Szarapowa od początku narzuciła własne warunki, grała agresywnie i stosunkowo mało się myliła. Efekt był taki, że w 34 minuty, wiceliderka rankingu wygrała pierwszego seta 6:0.

Początek drugiej partii zwiastował podobny scenariusz co w pierwszej odsłonie, gdyż krakowianka przegrała dwa pierwsze gemy. Polka nie poddała się jednak, biegała do wszystkiego, kilka razy zaskoczyła Szarapową kontrą i ku euforii publiczności, wygrała trzy kolejne gemy, w tym dwa przy podaniu liderki ekipy gości.

Niestety okazało się, że była to ostatnia zdobycz naszej reprezentantki. Urszuli Radwańskiej nie można wiele zarzucić, w ostatnich gemach walka była bardzo zacięta i na pewno tak dużej różnicy miejsc w rankingu nie było widać. Po serii wyrównanych, gemów przy 5:3 Szarapowa pewnie utrzymała serwis, kończąc spotkanie w godzinę i 21 minut.

Tym samym po pierwszym dniu Rosja prowadzi z Polską 2-0 i jest krok od awansu do półfinału. Jutro o godzinie 12 największy szlagier rywalizacji w Kraków Arena – konfrontacja Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową. Jeżeli krakowianka wygra to spotkanie, to wówczas dojdzie do meczu drugich rakiet singlowych – Urszuli Radwańskiej i Swietłany Kuzniecowej. W przypadku prowadzenia Rosji 3-0 czwarty mecz singlowy nie zostanie rozegrany, a kibice będą mogli jeszcze obejrzeć konfrontację deblistek.

Polska – Rosja 0-2
Urszula Radwańska – Maria Szarapowa 0:6, 3:6