Montpellier: 6 obronionych meczboli i awans Janowicza

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Montpellier. Rozstawiony z "piątką" Polak pokonał po zaciętym spotkaniu Dustina Browna, broniąc po drodze 6 meczboli.

Janowicz nie miał pozytywnych doświadczeń związanych z meczami przeciwko Dustinowi Brownowi. Niemiec pokonywał go dwukrotnie w challengerze w Bath – w 2011 i 2012 roku. Polak również źle rozpoczął poniedziałkowy mecz w Montpellier. W pierwszej partii Janowicz dwukrotnie stracił podanie i przegrał 2:6. Po złym początku Janowiczowi zajrzało w oczy widmo utraty rankingowych punktów, gdyż trzeba pamiętać, że przed rokiem łodzianin był półfinalistą tej imprezy. Na szczęście drugi set był już w wykonaniu naszego tenisisty nieco lepszy. Janowicz obudził się przy stanie 4:5. Obronił wówczas cztery meczbole i po raz pierwszy przełamał podanie Browna. Po chwili doszło do tiebreaka, w którym Polak zwyciężył 7-1 i wyrównał stan meczu.

Trzecia odsłona również długo czekała na rozstrzygnięcie. Janowicz miał szanse na przełamanie Browna, ale pierwsze cztery break pointy zostały przez Niemca obronione. Poza tym Polak sam wpędził się w kłopoty – w dziesiątym gemie miał problemy serwisowe, które doprowadziły do kolejnych dwóch meczboli dla Browna. Na szczęście Janowicz się wybronił, wyrównał na 5:5, a po chwili gładko przełamał rywala. Polak nie miał również trudności z zamknięciem meczu, wygrywając podanie bez straty punktu. Po 1 godzinie i 47 minutach gry Janowicz triumfował 2:6, 7:6(1), 7:5.

W drugiej rundzie rywalem Janowicza będzie zwycięzca spotkania Benoit Paire z Nikolozem Basilaszwilim. Zarówno Francuz, jak i Gruzin, są obecnie notowani w drugiej setce rankingu ATP.

Jerzy Janowicz (Polska, 5) – Dustin Brown (Niemcy) 2:6, 7:6(1), 7:5