Australian Open: pierwszy test

Agnieszka Radwańska rywalizację w Australian Open rozpoczęła w imponującym sposób. Pierwszy poważny test dopiero jednak przed krakowianką. O awans do najlepszej szesnastki zagra z Varvarą Lepchenko, z którą przegrała dwa ostatnie mecze.

Radwańska w dwóch pierwszych spotkaniach w Melbourne Park straciła łącznie cztery gemy, a jej pojedynek drugiej rundy z Johanną Larsson był najszybszym meczem singlowym w turnieju (44 minuty). Mecz krakowianki ze Szwedką otwierał czwartkową rywalizację na Rod Laver Arena (od godz. 11 czasu miejscowego), a po jego zakończeniu nasza tenisistka przyznała, że zależało jej, aby jak najkrócej rywalizować przy wysokiej temperaturze.

""

W sobotę znów spotkanie Agnieszki Radwańskiej rozpocznie dzień na Rod Laver Arena, ale tym razem trudno spodziewać się, aby tenisistki skończyły przed południem. Rozstawiona z numerem 30 Varvara Lepchenko jak dotąd także nie straciła seta w turnieju, pokonując w pierwszej rundzie Wiatliję Diatczenko (6:3, 6:3), a następnie reprezentantkę gospodarz Ajlę Tomljanović (6:1, 7:6). Sezon leworęczna Amerykanka rozpoczęła z kolei półfinałem w Brisbane, w którym musiała uznać wyższość Any Ivanović (6:7, 4:6).

""

Na pierwszy rzut oka Radwańska ma korzystny bilans konfrontacji z Lepchenko (5-2), jednak w obu ubiegłorocznych spotkaniach górą była 28-letnia Amerykanka. Co więcej oba te spotkania miały miejsce na otwartych kortach twardych, najpierw w Stanfrod (6:3, 3:6, 6:4), a następnie w Seulu (6:7, 6:2, 6:2).

Nie jest też tajemnicą, iż Agnieszce Radwańskiej „nie leżą” leworęczne tenisistki. Być może właśnie w tym kontekście dodatkowym atutem będzie współpraca Polki z Martiną Navratilovą, którą bez większej przesady można określić najlepszą leworęczną tenisistką w historii.

""

Radwańska i Lepchenko wyjdą na kort o godzinie 1 w nocy (czasu polskiego), a relację tekstową ze spotkania przeprowadzi portal Tenisklub. Zwyciężczyni tego meczu zagra w czwartej rundzie z Venus Williams lub Camilą Giorgi.