Australian Open: Kubot i Chardy w II rundzie

Jeremy Chardy i Łukasz Kubot w dobrym stylu awansowali do drugiej rundy Australian Open. Francusko-polski duet pokonał Daniele Braccialiego oraz Jesse Huta Galunge 6:3, 6:4.

Pierwszy set skończył się już po 59 minutach, a o wszystkim rozstrzygnęło jedno przełamanie, zdobyte przez „naszą” parę w szóstym gemie. W drugiej partii Chardy i Kubot znów jako pierwsi zdobyli breaka (w trzecim gemie). Braccili i Hugta Galunga zdołali doprowadzi do stanu 3:3, ale natychmiast po raz drugi zostali przełamani.

Francusko-polska para do końca pewnie utrzymała już przewagę, kończąc mecz w 69 minut.

W drugiej rundzie Jeremy Chardy i Łukasz Kubot zagrają z posiadaczami „dzikiej kart” – Alexem Boltem i Andrew Whittingtonem. Duet gospodarzy niespodziewanie wygrał z rozstawionymi z numerem piętnaście Marinem Draganją oraz Henri Kontinenem.

Pierwsza runda debla:
J. Chardy, Ł. Kubot (Francja, Polska) – D. Bracciali, J. Huta Galunga (Włochy, Holandia) 6:3, 6:4