Australian Open: Jans-Ignacik i Rosolska grają dalej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Gabriela Dabrowski i Alicja Rosolska, a także Klaudia Jans-Ignacik oraz Andreja Klepac awansowały do drugiej rundy Australian Open. Szczególnie dużych emocji dostarczył mecz tej drugiej pary.

Dabrowska i Rosolska w meczu z doświadczoną Carą Black i Saisai Zheng tylko raz straciły serwis, wygrywając cały mecz, w 70 minut, 6:1, 6:4. Duże wyzwanie czeka kanadyjsko-polską parę w meczu drugiej rundy, gdyż rywalkami będą rozstawione z numerem dwa Su-Wei Hsieh oraz Sania Mirza.

Jedno z najdłuższych spotkań w karierze rozegrała dzisiaj Klaudia Jans-Ignacik. Polska oraz Andreja Klepac pokonał Jelenę Janković i Arantxę Parrę Santonję 7:6(5), 5:7, 7:6(2)! Mecz trwał dwie godziny i 50 minut. W decyduj secie serbsko-hiszpański debel odrobił stratę przełamania, ale tie break zdominowała „nasza” para.

W drugiej rundzie rywalkami Klaudii Jans-Ignacik i Andreji Klepac będą rozstawione z numerem sześć Garbine Muguruza i Carla Suarez Navarro lub Varvara Lepchenko oraz Anna Tatishvili.

Pierwsza runda debla:
G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska) – C. Black, S. Zheng (Zimbabwe, Chiny) 6:1, 6:4
K. Jans-Ignacik, A. Klepac (Polska, Słowenia) – J. Janković, A. Parra Santonja (Serbia, Hiszpania) 7:6(5), 5:7, 7:6(2)