Grali Polacy: czwórka blisko Australian Open

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Za nami kolejny dzień ze sporą ilością Polaków na światowych kortach. Najważniejszą wiadomością jest awans czwórki naszych reprezentantów do finału eliminacji Australian Open, a także losowanie głównych drabinek. Sporo działo się także w Tunezji, gdzie było bardzo blisko polskiego półfinału.

Dziś w nocy rozlosowano główne drabinki singlowe w wielkoszlemowym Australian Open. Na Twitterze przeprowadziliśmy relację na żywo, a emocji z pewnością nie brakowało. Choć udział bez eliminacji miała zapewniona tylko nasza eksportowa dwójka – Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz – to szczególnie za sprawą tego drugiego losowanie było naprawdę ciekawe. Już w pierwszej rundzie Polak zagra bowiem z Juanem Martinem Del Potro. Losowanie Radwańskiej było całkiem dobre, więcej piszemy o nim TUTAJ. Drabinkę mężczyzn zobaczycie natomiast pod TYM LINKIEM.

Mamy nadzieję, że do Radwańskiej i Janowicza dołączą kolejni nasi reprezentanci. Szansę na to ma aż czwórka. Oprócz Łukasza Kubota swoje mecze wygrali Urszula Radwańska (więcej TUTAJ), Katarzyna Piter (więcej TUTAJ) i Michał Przysiężny (więcej TUTAJ). Tylko Piter straciła przy tym seta – pozostali wygrywali w drugiej rundzie bez straty partii.

Decydujące mecze eliminacji już w nocy z piątku na sobotę. Faworytami swoich meczów są Kubot i Radwańska, ciężej będzie o zwycięstwa Piter i Przysiężnego. My wierzymy jednak, że w Australian Open zobaczymy łącznie szóstkę naszych reprezentantów w singlu. O tym, czy się to udało, przeczytacie u nas już rano.

Niewiele brakowało, abyśmy cieszyli się dzisiaj z polskiego finału w turnieju ATP w Sydney. Bliscy półfinałowego zwycięstwa byli bowiem Robert Lindstedt i Marcin Matkowski, ale ostatecznie w super tiebreaku "nasza" para przegrała 8-10. Więcej o tym pojedynku pisaliśmy TUTAJ.

Pechowo ułożyły się także ćwierćfinały turnieju ITF w Tunezji. Co prawda swój mecz wygrał Andriej Kapaś, który w singlu wciąż nie stracił seta, ale mieliśmy bardzo duże nadzieje na polski półfinał. Marcin Gawron w drugim secie miał bowiem cztery meczbole w starciu z Yannickiem Jankovitsem, lecz ostatecznie przegrał z Francuzem 6:4, 6:7(8), 1:6. Jutro kolegę postara się pomścić Kapaś.

Do półfinału w Egipcie nie udało się również awansować Pawłowi Ciasiowi. Polak uległ w dwóch setach dobrze znanemu w Polsce Czechowi Dusanowi Lojdzie. Niepowodzenie powetował sobie w deblu, gdzie w parze z Maciejem Nowakiem awansował do finału. O mistrzowski tytuł Polacy powalczą jutro z rozstawionymi z "jedynką" Włochami – Trusendim i Volante.

Na koniec warto wspomnieć także o sukcesie naszego juniora, Michała Dembka. Polak udanie walczy w juniorskim turnieju pierwszej kategorii w Czechach i po pokonaniu Rumuna Dragosa Madarasa 6:4, 0:6, 6:4 jest już w półfinale.

Tradycyjnie przypominamy, że na bieżąco możecie śledzić wyniki polskich reprezentantów w najważniejszych turniejach na świecie. Rezultaty z tego tygodnia znajdziecie TUTAJ.

Wielki Szlem: Australian Open, Melbourne w Australii – eliminacje

Druga runda kobiet:
Urszula Radwańska – Paula Ormaechea (Argentyna, 16) 6:0, 6:3
Katarzyna Piter – Misa Eguchi (Japonia, 11) 3:6, 6:4, 6:0

Druga runda mężczyzn:
Michał Przysiężny – Bradley Klahn (USA, 30) 6:4, 6:4

ATP World Tour 250: Apia International Sydney, Sydney w Australii (493 310 dol.)

Półfinał debla:
J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 2) – R. Lindstedt, M. Matkowski (Szwecja, Polska) 6:3, 3:6, 10-8

ITF Men’s Circuit: El Kantaoui w Tunezji (10 tys. dol.)

Ćwierćfinał singla:
Andriej Kapaś (5) – Thibault Venturino (Francja, Q) 7:5, 6:2
Yannick Jankovits (Francja, 2) – Marcin Gawron (8) 4:6, 7:6(8), 6:1

ITF Men’s Circuit: Kair w Egipcie (10 tys. dol.)

Dusan Lojda (Czechy, 2) – Paweł Ciaś (Q) 6:4, 6:2

P. Ciaś, M. Nowak – A. Biro, N. Serdarusić (Węgry, Chorwacja) 6:7(4), 7:6(7), 10-5

ITF juniorów: SF Motors – 27th Czech International Junior Indoor Championships, Prerov w Czechach (Grade 1)

Michał Dembek (9) – Dragos Nicolae Madaras (Rumunia, 4) 6:4, 0:6, 6:4