Grali Polacy: rowerek Gawrona, półfinał Matkowskiego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: pekaoszczecinopen.pl

Za nami kolejny dobry dzień polskich tenisistów. Decydująca runda eliminacji Australian Open Łukasza Kubota, półfinał turnieju ATP w Sydney Marcina Matkowskiego i trzech ćwierćfinalistów we Futuresach.

Nasze podsumowanie zaczynamy od tego, co kilkanaście godzin temu działo się w Melbourne. Na starcie eliminacji do wielkoszlemowego Australian Open stanęły cztery nasze reprezentantki. Sukces był połowiczny, bo dalej grają Urszula Radwańska i Katarzyna Piter, a odpadły Magda Linette i Paula Kania. Linette ugrała tylko cztery gemy, Kania jeszcze jednego mniej, ale Radwańska i Piter wygrały w dwóch setach. Więcej o wszystkich pojedynkach możecie przeczytać TUTAJ.

Dobrą grę kontynuuje również Łukasz Kubot. Nasz reprezentant jest już tylko o krok od turnieju głównego dzięki zwycięstwie nad Ołehsandrem Niedowiesowem. Polak ani razu nie stracił podania, uzyskał dwa przełamania i zwyciężył 6:4, 6:3. Więcej o tej wygranej pisaliśmy TUTAJ.

Jutro Kubota czeka dzień wolny. Mecze drugiej rundy eliminacji rozegrają natomiast Radwańska, Piter i Michał Przysiężny. O wszystkich, oby zwycięskich, przeczytacie na Tenisklubie z samego rana!

Przechodzimy już do Sydney, gdzie bardzo dobrze poczynają sobie Robert Lindstedt i Marcin Matkowski. Ćwierćfinał był ich pierwszym meczem w turnieju, ale długie oczekiwanie dobrze im zrobiło. W meczu z Qureshim i Zimonjiciem wygrali w dwóch setach i jutro powalczą o udział w finale. Rywalami będą Jean-Julien Rojer i Horia Tecau. Więcej o dzisiejszym zwycięstwie pisaliśmy TUTAJ.

Dużo gorzej powiodło się dziś Alicji Rosolskiej. Polka grająca w parze z Janą Czepelovą, przegrała swój mecz w ćwierćfinale deblowego turnieju w Hobart 3:6, 0:6. "Nasza" para nie wygrała przy tym żadnego gema przy własnym serwisie. Więcej na ten temat dowiecie się pod TYM LINKIEM.

Przechodzimy już do turniejów rangi Futures, z których w większości mamy dobre informacje. W ćwierćfinałach singla w Tunezji znaleźli się Andriej Kapaś i Marcin Gawron. Ten drugi popisał się rzadkim wyczynem, odprawiając rywala "na rowerze", czyli wygrywając 6:0, 6:0. Później Kapaś i Gawron przegrali po zaciętej walce ćwierćfinał debla, podobnie jak grający z zagranicznym partnerem Phillip Gresk. Jutro pierwsza dwójka będzie miała jednak doskonałą okazję na rehabilitację w singlu.

Bardzo dobre wieści mamy również z Egiptu, gdzie świetnie radzi sobie Paweł Ciaś. Dziś najpierw awansował do ćwierćfinału singla, a później wraz z Maciejem Nowakiem do półfinału debla. Biorąc pod uwagę, że Ciaś przechodził przez eliminacje, to w Kairze wygrał łącznie już sześć spotkań! A jutro czekają go kolejne dwa.

Podsumowanie turniejów rangi Futures kończymy niezbyt miłymi wieściami, bo kolejnym kreczem Arkadiusza Kocyły w Iranie (w ćwierćfinale debla), a także porażką Anny Korzeniak w drugiej rundzie singlowego turnieju w Niemczech. Za mocna dla Polki okazała się Dalila Jakupović ze Słowenii, która wygrała w trzech setach.

Za nami dzień z aż piętnastoma spotkaniami Polaków w różnych rozgrywkach. Wygrać udało się więcej niż połowę. Oby jutro było podobnie, bo nasi tenisiści pojawią się na światowych kortach ośmiokrotnie.

Tradycyjnie przypominamy, że na bieżąco możecie śledzić wyniki polskich reprezentantów w najważniejszych turniejach na świecie. Rezultaty z tego tygodnia znajdziecie TUTAJ.

Łukasz Kubot – Ołehsandr Niedowiesow (Kazachstan, 14) 6:4, 6:3

ATP World Tour 250: Apia International Sydney, Sydney w Australii (493 310 dol.)

Ćwierćfinał debla:
R. Lindstedt, M. Matkowski (Szwecja, Polska) – A. U. H. Qureshi, N. Zimonjić (Pakistan, Serbia, 4) 6:4, 6:3

WTA International: Hobart International, Hobart w Australii (250 tys. dol.)

W. Djatczenko, M. Niculescu (Rosja, Rumunia) – J. Cepelova, A. Rosolska (Słowacja, Polska) 6:3, 6:0

ITF Men’s Circuit: El Kantaoui w Tunezji (10 tys. dol.)

Andriej Kapaś (5) – Paul Cayre (Francja) 6:4, 6:3
Marcin Gawron (8) – Sandeep Choudhary (Indie, Q) 6:0, 6:0

H. Grenier, Y. Jankovits (Francja) – M. Gawron, A. Kapaś (1) 7:5, 7:6(8)
R. Boutillier, E Rousset (Francja, 3) – D. Capecchi, P. Gresk (Włochy, Polska)

ITF Men’s Circuit: Kair w Egipcie (10 tys. dol.)

Paweł Ciaś (Q) – Issam Haitham Taweel (Syria, 8) 7:5, 6:2

P. Ciaś, M. Nowak – G. Marković, I. H. Taweel (Serbia, Syria) 3:6, 7:6(5), 10-5

ITF Men’s Circuit: Kish w Iranie (10 tys. dol.)

A. Apostol, M. Jecan (Rumunia) – T. Jotovski, A. Kocyła (Mołdawia, Polska, 4) 5:4 i krecz

ITF Women’s Circuit: Stuttgart-Stammheim w Niemczech (10 tys. dol.)

Dalila Jakupović (Słowenia, 8) – Anna Korzeniak (Q) 4:6, 6:2, 6:3