Australian Open: Kubot w finale eliminacji

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Tylko jedno zwycięstwo dzieli Łukasza Kubota od awansu do wielkoszlemowego Australian Open. W czwartek Polak pokonał w drugiej rundzie eliminacji Ołehsandra Niedowiesowa 6:4, 6:3.

Choć to rozstawiony z numerem 14 reprezentant Kazachstanu plasuje się obecnie wyżej w singlowym rankingu ATP, to Kubot uważany był za faworyta tego pojedynku. Z tej roli wywiązał się bardzo dobrze, wygrywając w dwóch setach.

Każda z dwóch partii miała bardzo podobny przebieg. Obaj tenisiści długo pewnie utrzymywali swój serwis, lecz w końcówce setów to Kubot uzyskiwał przełamanie i przechylał szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej odsłonie wywalczył breaka przy stanie 5:4, w drugiej przy stanie 4:3.

Dzięki temu po godzinie i ośmiu minutach gry nasz reprezentant zwyciężył 6:4, 6:3. Zaserwował sześć asów, popełnił trzy podwójne błędy i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystując dwa z czterech break pointów.

W decydującej rundzie eliminacji rywalem Kubota będzie Ukrainiec Ilia Marczenko, rozstawiony z numerem 26.