Australian Open: Radwańska i Piter grają dalej

Urszula Radwańska oraz Katarzyna Piter awansowały do drugiej rundy eliminacji Australian Open. Zmagania w Melbourne Park po pierwszym spotkaniu zakończyły Magda Linette oraz Paula Kania.

Po raz pierwszy aż cztery polskie tenisistki wystąpiły w eliminacjach do imprezy wielkoszlemowej. Szansę na awans do turnieju głównego zachowała połowa z nich.

Dobrą dyspozycję z Auckland potwierdziła Urszula Radwańska. W pierwszej rundzie eliminacji krakowianka pokonała notowaną na 172. miejscu rankingu Naomi Broady 6:4, 6:3. Nasza tenisistka wykorzystała w tym meczu cztery z pięciu okazji na przełamania, tylko raz oddając własny serwis. Spotkanie trwało 72 minuty.

W drugiej rundzie rywalką Urszuli Radwańskiej będzie Paula Ormaechea (127 WTA). Argentynka wygrała dzisiaj z Mandy Minelą 6:3, 6:3. Polka z Ormaecheą grała raz, w ubiegłym roku, w eliminacjach do turnieju w Montrealu wygrała 6:3, 6:1.

W ubiegłym roku Katarzyna Piter, po przejściu eliminacji, odnotowała w Melbourne wielkoszlemowy debiut. Walkę o obronę punktów poznanianka rozpoczęła od zwycięstwa nad 199. w rankingu Ludmiłą Kiczenok.

Ukrainka jako pierwsza zdobyła w tym meczu przełamanie (w trzecim gemie), ale Piter stratę odrobiła, a od stanu 5:5 zapisała na konto dwa kolejne gemy. Drugą partie Polka rozpoczęła od straty serwisu, jednak i tym razem stratę natychmiast odrobiła, a w końcówce znów okazała się skuteczniejsza – od stanu 3:3 wygrała trzy kolejne gemy.

W drugiej rundzie rywalką Katarzyny Piter będzie Misa Eguchi (121 WTA). 22-letnia Japonka pokonała Veronicę Cepede Royg 6:4, 6:3. Poznanianka i Japonka zagrają ze sobą po raz pierwszy.

Rozczarowujący występ w Melbourne odnotowała najwyżej z notowanych w eliminacjach Polek. Rozstawiona z numerem dwadzieścia Magda Linette uległa Sesil Karatanczewie 2:6, 2:6 i na wielkoszlemowy debiut będzie musiała jeszcze poczekać.

O kompletnie nieudanym wyjeździe do Australii może mówić także Paula Kania. Polka przegrała z niżej notowaną Anett Kontaveit 2:6, 1:6. Spotkanie trwało zaledwie 49 minut.