Australian Open: Kubot gra dalej

Łukasz Kubot wygrał z Davidem Guezem 6:3, 1:6, 6:3 i zapewnił sobie miejsce w drugiej rundzie eliminacji Australian Open. Kolejnym rywalem Polaka będzie Aleksandr Niedowiesow.

Mecz dobrze rozpoczął się dla naszego tenisisty, który w czwartym, bardzo zaciętym gemie, doprowadził do przełamania. Francuz odrobił stratę w siódmym gemie, ale zaraz po zmianie stron po raz drugi stracił serwis. Kubot przy 5:3 na sucho utrzymał podanie. W drugiej partii większość gemów miała zacięty przebieg, a w ich końcówkach skuteczniejszy okazywał się 195. w rankingu Guez.

Decydujący set do stanu 4:3 dla Polaka toczył się bardzo szybko i bez przełamań. W ósmym gemie Francuz „wyciągnął” z 15-40, ale następnie nie wykorzystał piłki gemowej, a Kubot doprowadził do trzeciego break pointa, który okazał się rozstrzygający. Na koniec nasz tenisista pewnie przypieczętował zwycięstwo serwisem. Mecz trwał dwie godziny i dziewięć minut.

W drugiej rundzie eliminacji rywalem Łukasz Kubota będzie Aleksandr Niedowiesow (127 ATP). Pochodzący z Ukrainy, a reprezentujący Kazachstan tenisista, w pierwszym meczu pewnie pokonał grającego z „dziką kartą” Australijczyka Harry Bourchiera 6:0, 6:2.

Kubot i Niedowiesow zagrają ze sobą po raz pierwszy.