Grali Polacy: historyczny sukces

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Nie może być inaczej – nasze podsumowanie występów Polaków musi zdominować zwycięski finału Pucharu Hopmana. Oprócz tego nie mamy jednak dobrych wieści – swój mecz przegrał dziś Kamil Majchrzak.

Od samego rana byliśmy z Wami, aby relacjonować finał Pucharu Hopmana. Zaczęło się dla nas znakomicie – Agnieszka Radwańska w znakomitym stylu pokonała Serenę Williams. W pierwszym secie Polka wygrała 6:4, w drugim nie wykorzystała jednak serwisu na mecz i przegrała 6:7(3). Przez to przed decydującą odsłoną byliśmy pełni obaw. Radwańska wygrała jednak długiego gema przy własnym serwisie, a potem uzyskała szybkie przełamanie i w całym meczu triumfowała 6:4, 6:7(3), 6:1. Więcej o tym zwycięstwie piszemy TUTAJ.

Później na korcie pojawili się Jerzy Janowicz i John Isner. Przez zdecydowaną większość pierwszego seta Polak grał znakomicie, ale w tie breaku nie wykorzystał pięciu piłek setowych, a później dał się przełamać na początku drugiej partii. Ostatecznie to Isner triumfował 7:6(10), 6:4 i zapewnił USA punkt, który sprawił, że o wszystkim rozstrzygnął mikst. Więcej o porażce Janowicza przeczytacie TUTAJ.

Mikst nie zaczął się dobrze dla naszej pary, serwis stracił bowiem Janowicz. W kluczowym momencie udało się jednak odrobić straty przełamując Williams, a później Amerykanka straciła podanie raz jeszcze i pierwszego seta Polacy wygrali 7:5. W drugiej odsłonie Radwańskiej i Janowiczowi znów udało się przełamać Williams, a dzięki dobrej grze przy własnym serwisie (zaimponowała głównie "Isia", która ani razu nie dała się przełamać) Polacy mogli świętować historyczne zwycięstwo. Mecz i ceremonię wręczenia Pucharu Hopmana opisywaliśmy TUTAJ.

W eliminacjach do challengera w Casablance walczył dziś Kamil Majchrzak. Niestety, Polak już w drugiej rundzie (w pierwszej miał "wolny los") przegrał z Francuzem Maxime Chazalem 5:7, 3:6. W każdym z dwóch setów okazał się gorszy o jedno przełamanie, ale w całym meczu musiał bronić aż 18 break pointów. Młody Polak na pewno liczył na lepszy początek sezonu.

Warto zwrócić uwagę na sukces Martyny Kubki, która w parze z partnerką z Węgier okazała się najlepsza w deblowym turnieju do lat 16 w Czechach. W dodatku w finale Kubka pokonała inne Polki – Maję Chwalińską i Stefanię Rogozińską-Dzik.

A co czeka nas jutro? Szereg gier eliminacyjnych do Futuresów, w których zaprezentują się między innymi Paweł Ciaś i Anna Korzeniak, a także deblowy turniej WTA w Hobart, w którym swoje mecze pierwszej rundy wraz z zagranicznymi partnerkami rozegrają Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska.

Tradycyjnie zachęcamy Was do śledzenia wszystkich wyników naszych reprezentantów, które staramy się aktualizować na bieżąco. TUTAJ znajdziecie wyniki z tego tygodnia, a pod TYM LINKIEM wyniki z turniejów przyszłotygodniowych. Zapraszamy!

Puchar Hopmana, Perth w Australii

FINAŁ: Polska – USA 2-1
Agnieszka Radwańska – Serena Williams 6:4, 6:7(3), 6:1
Jerzy Janowicz – John Isner 6:7(10), 4:6
J. Janowicz, A. Radwańska – J. Isner, S. Williams 7:5, 6:3

ATP Challenger Tour: Casablanca w Maroku (42 500 euro)

Druga runda eliminacji:
Maxime Chazal (Francja) – Kamil Majchrzak (7) 7:5, 6:3

Tennis Europe: 15th Tennisline Cup – Czech Int. Indoor Champ U16, Milovice w Czechach (druga kategoria)

Finał debla:
M. Kubka, L. Lukacs (Polska, Węgry) – M. Chwalińska, S. Rogozińska Dzik 6:3, 6:2