Dobra passa Rosolskiej trwa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Alicja Rosolska oraz Tatjana Malek awansowały do drugiej rundy turnieju Copa Colsanitas Santander w Bogocie. Polsko-niemiecki duet, po bardzo zaciętym spotkaniu, pokonał reprezentantki gospodarzy Cataliną Castano oraz Marianę Duque Marino.

Alicja Rosolska w ubiegłym tygodniu osiągnęła swój życiowy sukces, wygrywając pierwszy w karierze turniej deblowy WTA. W duecie z Łotyszką Ligą Dekmeijere Polka zawodniczka triumfowała w Vina del Mar. Catalino Castano natomiast w grze podwójnej wygrał w tym roku tylko jeden mecz, zaś Duque Marino zajmuje w rankingu deblowym miejsce 482.

Wydawało się więc, że spotkanie powinno być jednostronną rywalizacją. Gorąco dopingowane Kolumbijki stawiły jednak Rosolskiej i Malek bardzo zacięty opór. Pierwszy set skończył się thrillerem w tie-breaku, wygranym przez Polkę i Niemkę 11:9. Tenisistki z Ameryki Południowej takim stanem rzeczy specjalnie się nie przejęły i to one zaczęły lepiej drugiego seta. Przy stanie 3:2 dla Castano i Duque Marino mecz na blisko dwie godziny został przerwany z powodu deszczu. Po powrocie na kort Kolumbijki wygrały trzy z czterech kolejnych gemów, tym samym doprowadzając do tie-breaka meczowego. Ten również okazał się zacięty, ale na szczęście ostatnie słowo należało do Rosolskiej i Malek, które zwyciężyły 10:8.

W ćwierćfinale turnieju w Bogocie polsko-niemiecki debel zagra z Chorwatką Jeleną Kostanic Tosic i Niemką Martiną Muller (nr 4) lub Argentynką Jorgeliną Cravero oraz Camile Pin.

Wynik I rundy debla:
T. Malek, A. Rosolska (Niemcy, Polska) – C. Castano, M. Duque Marino (Kolumbia, WC) 7:6(9), 3:6, 10:8