Jans przegrywa w pierwszej rundzie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Po udanym występie w Vina del Mar Klaudia Jans i Ipek Senoglu przegrały już w pierwszej rundzie turnieju Copa Colsanitas Santander, rozgrywanego w Bogocie. Polka i Turczynka nie miały szczęścia w losowaniu, gdyż już w pierwszej rundzie trafiły na faworytki imprezy, Czeszkę Ivete Benesovą oraz Amerykankę Bethanie Mattek.

W ubiegłym tygodniu Jans i Senoglu doszły do półfinału turnieju w chilijskim Vina dle Mar, gdzie przegrały z Alicją Rosolską oraz Ligą Dekmeijere. W stolicy Kolumbii Polka i Turczynka tak skutecznie już nie były, w rywalizacji z najwyżej rozstawionymi w turnieju Benesovą i Mattek przegrały 4:6, 2:6.

W Bogocie występuje także Alicja Rosolska, grająca tym razem w parze Tatjaną Malek. Polsko-niemiecki duet na korcie centralnym wygrał pierwszego seta w tie-breaku z reprezentantkami gospodarzy Cataliną Castano oraz Marianą Duque Mariną. W drugim secie Kolumbijki serwowały przy stanie 3:2, nim mecz został wstrzymany z powodów opadów deszczu.

Wynik pierwszej rudny debla:
Benesova, B. Mattek (Czechy, USA, 1) – K. Jans, I. Senoglu (Polska, Turcja) 6:4, 6:2