Brisbane: Kubot przechodzi eliminacje i zagra z Andersonem!

Łukasz Kubot w bardzo dobrym stylu awansował do turnieju głównego w Brisbane. W finałowej fazie eliminacji Polka pokonał Franka Dancevica 6:3, 6:2.

30-letni Dancevic wysoką formę zasygnalizował w niedzielę, wygrywając w dwóch setach z najwyżej rozstawionym w eliminacjach Tobiasem Kamke.

Przeciwko bardzo dobrze serwującemu Kubotowi Kanadyjczyk okazał się jednak bezradny. Nasz tenisista odnotował w meczu szesnaście asów, wybronił wszystkie siedem break pointów, a sam wykorzystał trzy z sześciu okazji na przełamanie. Spotkanie skończyło się już po 68 minutach.

Dla Kubota turniej w Brisbane jest pierwszym singlowym występem od ubiegłorocznego Wimbledonu, w którym osiągnął trzecią rundę.

W turnieju głównym polskiego tenisistę czeka bardzo wymagający egzamin, gdyż zagra z rozstawionym z numerem pięć Kevinem Andersonem (16 ATP). Będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy nimi.