Indie: Radwańska znów punktuje

/ Michał Jaśniewicz , źródło: oneindia.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska przyczyniła się do kolejnego zwycięstwa drużyny Pune Marathas, w rozgrywkach Tenisowej Ligi Mistrzów w Indiach. Krakowianka pokonała Venus Williams 6:3.

Na mecz w tych drużynowych rozgrywkach składa się na pięć setów (jeden set to jeden osobny pojedynek), a na końcowy wynik liczą się pojedyncze gemy. Kiedy w „secie” jest rezultat 5:5 o zwycięstwie rozstrzyga tie break grany do pięciu wygranych piłek (nie ma zasady, że potrzebne są dwa punkty przewagi).

W drugim spotkaniu Tenisowej Ligi mistrzów drużyna Pune Marathas zagrała na wyjeździe z Bangalore Raptors. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy – najpierw Thomas Enqvist wygrał z Patem Cashem 6:3, a następnie Venus Williams i Feliciano Lopez ograli Agnieszkę Radwańską oraz Marcosa Baghdatisa 6:3.

Krakowianka porażkę w mikście w pełni odbiła sobie pojedynkiem singlowym, ogrywając Venus Williams 6:3. Bohaterem ostatnich setów okazał się Marcos Baghdatis. Cypryjczyk, w parze z Sakethem Mynenim pokonali najpierw Feliciano Lopeza i Ramkumara Ramanathana 6:4.

Na koniec doszło do pojedynku singlowego. Marcos Baghdatis wygrał w nim w tie breaku z Feliciano Lopezem 5-3. Tym samym po regulaminowych konfrontacjach miał miejsce remis 24-24 i o końcowym rozstrzygnięciu zadecydował dodatkowych tie break. Cypryjczyk po raz kolejny okazał się skuteczniejszy od leworęcznego Hiszpana, wygrywając 5-1.

To był ciężki mecz, znajdowałem się pod sporą presją. Wszyscy daliśmy z siebie co najlepsze i to się opłaciło – powiedział po meczu Baghdatis. – Duch rywalizacji pozwolił nam wygrać. Mamy wspaniałą drużynę.

We wtorek drużyna Pune Marathas pokonała Hyderabad Aces 26-25.

Pune Marathas – Bangalore Raptors 25-24
Pat Cash – Thomas Enqvist 3:6
A. Radwańska, M. Baghdatis – V. Williams, F. Lopez 3:6
Agnieszka Radwańska – Venus Williams 6:3
M. Baghdatis, S. Myneni – F. Lopez, R. Ramanathan 6:4
Marcos Baghdatis – Feliciano Lopez 6:5 (5-3) i w dodatkowym tie breaku 5-1