Brescia: trzech Polaków gra dalej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: pekaoszczecinopen.pl

Na starcie eliminacji do challengera w Brescii stanęło czterech naszych reprezentantów. Trzech z nich – Andriej Kapaś, Marcin Gawron i Mateusz Kowalczyk – awansowało do drugiej rundy. Odpadł Błażej Koniusz.

Faworytem swojego meczu z Włochem Riccardo Ghedinem nie był Mateusz Kowalczyk. Polak, dla którego singiel jest dodatkiem do zmagań deblowych, sprawił jednak miłą niespodziankę. O losach każdego z trzech setów decydowało jedno przełamanie i Kowalczyk zwyciężył 3:6, 6:4, 6:3. W niedzielę nasz reprezentant zmierzy się z rozstawionym z numerem cztery Dennisem Novakiem.

Inny z Polaków, Marcin Gawron, w pierwszej rundzie trafił na Włocha Riccardo Bonadio. W całym meczu mieliśmy tylko jedno przełamanie i Polak zwyciężył w dwóch setach – 7:6(4), 6:4. Jego kolejnym rywalem będzie eliminacyjna "siódemka", Bastian Trinker.

W bardzo podobnych okolicznościach ze swoim rywalem uporał się Andriej Kapaś. W pierwszym secie z Włochem Andreą Agazzim Polak wygrał po tie breaku, a w drugiej partii dwukrotnie przełamał rywala, triumfując 7:6(5), 6:2. Teraz Kapaś zagra z rozstawionym z numerem sześć Mirzą Basiciem.

Najtrudniejsze zadanie miał w sobotę Błażej Koniusz, który mierzył się z rozstawionym z "piątką" Antonem Zajcewem. Polakowi nie udało się niestety sprawić niespodzianki i po zaciętych końcówkach przegrał z Rosjaninem 5:7, 6:7(5).