Limoges: Jans-Ignacik i Klepac w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac są już w półfinale challengera WTA w Limoges (pula nagród 125 tys. dol.). W swoim pierwszym meczu we Francji polsko-słoweńska para pokonała Evę Hrdinovą i Terezę Smitkovą 7:5, 6:2.

Jans-Ignacik wróciła do rywalizacji po blisko miesięcznej przerwie, a dzisiejszym spotkaniem przerwała serię czterech kolejnych porażek.

Drabinka turnieju deblowego w Limoges jest tylko na osiem par deblowych, więc już pierwsze spotkanie było w fazie ćwierćfinałowej. W pojedynku z Czeszkami Jans-Ignacik i Klepac okazały się niezwykle skuteczne w kluczowych momentach, gdyż wykorzystały pięć z sześciu okazji na przełamanie oraz wybroniły osiem z dziesięciu break pointów.

O miejsce w finale polsko-słoweńska para zagra z kolejnym czeskim duetem – Kateriną Siniakovą oraz Renatą Voracovą.

Ćwierćfinał debla:
K. Jans-Ignacik, A. Klepac (Polska, Słowenia, 2) – E. Hrdinova, T. Smitkova (Czechy) 7:5, 6:2