Ningbo: Linette z pierwszym tytułem WTA!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: commons.wikimedia.org

Magda Linette wygrała turniej WTA 125K Series w Ningbo! W finale 22-letnia Polka pokonała 3:6, 7:5, 6:1 Qiang Wang i zdobyła 160 punktów rankingowych.

Choć wielu nie traktuje challengerów WTA 125K Series jak pełnoprawnych turniejów WTA, to w oficjalnych statystykach są one liczone w taki sam sposób. Oznacza to, że Magda Linette zdobyła właśnie swój pierwszy singlowy tytuł w rozgrywkach WTA i została tym samym drugą po Agnieszce Radwańskiej Polką, która dokonała tej sztuki.

W finałowym pojedynku Linette nie miała łatwej przeprawy. Walczyła z notowaną na 111. miejscu w rankingu WTA Qiang Wang i w pierwszej partii lepsza okazała się rozstawiona z "szóstką" rywalka. Wang wygrała seta otwarcia 6:3. Na szczęście w drugiej odsłonie Polka zdołała wrócić do gry. Wprawdzie znów zdobyła mniej punktów od rywalki, ale w ostatecznym rozrachunku zapisała na swoim koncie więcej gemów i triumfowała 7:5. Trzeci set był już popisem poznanianki. Pewna i zdecydowanie bardziej regularna gra pozwoliły jej, mimo słabych statystyk pierwszego podania, pewnie pokonać Wang. W tej części meczu Linette zwyciężyła 6:1, kończąc spotkanie przy drugiej piłce mistrzowskiej.

Dla Linette turniejowa wygrana w Ningbo jest życiowym sukcesem. 22-letnia Polka zapisała na swoim koncie pierwszy tytuł w rozgrywkach WTA i wzbogaciła się o 20 tysięcy dolarów oraz 160 punktów rankingowych. W poniedziałek poznanianka awansuje na 116. lub 117. miejsce w rankingu WTA.