Ningbo: pewne zwycięstwo Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: commons.wikipedia.org

Magda Linette w dobrym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 125K Series w Ningbo. Polka pokonała w drugiej rundzie 6:1, 6:4 Chinkę Yi-Fan Xu.

Pierwszy set tego meczu należał zdecydowanie do naszej reprezentantki. Linette niemal nie popełniała błędów, a efekt dobrej gry Polki szybko przełożył się na tablicę wyników. Nasza reprezentantka dwukrotnie przełamała rywalkę, a sama nie straciła podania ani razu i w niespełna pół godziny zwyciężyła 6:1.

Druga partia była już dużo bardziej zacięta. Jedynego breaka Linette zdobyła w siódmym gemie i jak się okazało, wystarczyło to do zwycięstwa. Przy stanie 5:4 i 30-30 mieliśmy długą przerwę w grze, Xu wywróciła się bowiem podczas wymiany i potrzebowała pomocy fizjoterapeuty.

Po kilkunastu minutach Chinka wróciła do gry i wywalczyła break pointa. Linette zdobyła jednak trzy kolejne punkty, triumfując dzięki temu w całym meczu 6:1, 6:4. W ćwierćfinale Polka zmierzy się w piątek z inną Chinką, rozstawioną z numerem dwa Saisai Zheng.

Magda Linette (Polska) – Yi-Fan Xu (Chiny, WC) 6:1, 6:4