Genewa: udany rewanż Przysiężnego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny w drugiej rundzie challengera w Genewie udanie zrewanżował się Tatsumie Ito za porażkę w eliminacjach do US Open. Tym razem Polak wygrał 6:4, 6:1 i awansował do ćwierćfinału.

Polak mierzył się z Japończykiem w finale tegorocznych eliminacji do ostatniej lewej Wielkiego Szlema i gładko przegrał w dwóch setach. W ćwierćfinale genewskiego challengera było zupełnie inaczej.

W pierwszym secie Ito zdołał wygrać tylko w pierwszym swoim gemie serwisowym. Później pięć kolejnych gemów padło łupem naszego reprezentanta i w pierwszej partii Przysiężny triumfował bardzo pewnie – 6:1.

Początkowo wszystko wskazywało na to, że w drugiej odsłonie będzie bardzo podobnie – najpierw Ito wygrał swojego gema serwisowego, a później pięć kolejnych powędrowało na konto Przysiężnego. Od stanu 5:1 Polak przegrał jednak trzy kolejne gemy, a w kolejnym przegrywał 15-40 (przy własnym serwisie). Ostatecznie wybronił trzy break pointy i zwyciężył w całym pojedynku 6:1, 6:4.

W ćwierćfinale Polak zagra z rozstawionym z numerem pięć Filipem Krajinoviciem lub Victorem Hanescu.

Michał Przysiężny (Polska) – Tatsuma Ito (Japonia, 4) 6:1, 6:4