Paryż: Matkowski w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Marcin Matkowski i Jurgen Melzer awansowali do drugiej rundy deblowego turnieju ATP w Paryżu. Polak i Austriak pokonali Marina Draganję i Lukasa Rosola 6:4, 6:7(6), 10-7.

Matkowski i Melzer dobrze zaczęli mecz – w trzecim gemie wywalczyli przewagę przełamania. Chwilę później był już jednak remis, a partia otwarcia rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Polak i Austriak w ostatnich gemach wybronili pięć break pointów, a sami zdołali przełamać rywali i wygrali dzięki temu 6:4.

Po wygranym secie w poczynania "naszej" pary wkradło się zbytnie rozluźnienie, a efektem były trzy dość szybko przegrane gemy. Później Matkowski i Melzer odrobili jednak straty, a losy seta rozstrzygnęły się dopiero w tie breaku, w którym to Chorwat i Czech wygrali 8-6.

Po krótkiej przerwie o losach meczu rozstrzygnął kolejny tie break, rozgrywany zamiast trzeciego seta. W rozgrywce do 10 punktów lepsi okazali się Matkowski i Melzer, triumfując w całym meczu 6:4, 6:7(6), 10-7.

W drugiej rundzie polsko-austriacki duet zagra z rozstawionymi z numerem cztery Ivanem Dodigiem i Marcelo Melo, którzy w pierwszej rundzie mieli wolny los.

Pierwsza runda debla:
M. Matkowski, J. Melzer (Polska, Austria) – M. Draganja, L. Rosol (Chorwacja, Czechy) 6:4, 6:7(6), 10-7