Paryż: wygrana Kubota i Lindstedta

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt od zwycięstwa rozpoczęli swój udział w turnieju ATP w Paryżu. Polak i Szwed pokonali Jeremy’ego Chardy i Kenny’ego de Scheppera 6:4, 6:1.

Kubot i Lindstedt w Paryżu walczą o zdobycie kwalifikacji do kończących sezon ATP World Tour Finals w Londynie. Polsko-szwedzki duet zaczął od pewnego zwycięstwa z Fracuzami, grającymi dzięki "dzikiej karcie".

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a o jego losach zadecydowały w zasadzie dwa punkty w siódmym i ósmym gemie. Najpierw Kubot i Lindstedt wygrali przy 40-40 i serwisie rywali, wykorzystując jedynego w tej partii break pointa, a w kolejnym gemie znów wygrali decydującą wymianę, tym razem przy własnym serwisie. Dzięki temu zwyciężyli w secie otwarcia 6:4.

W drugiej odsłonie łupem Francuzów padł tylko pierwszy gem. Później polsko-szwedzka para była nie do zatrzymania. Kubot i Lindstedt wygrali sześć kolejnym gemów, triumfując w całym meczu 6:4, 6:1.

O ćwierćfinał Polak i Szwed zagrają z Jeanem-Julianem Rojerem i Horią Tecau, którzy w turnieju rozstawieni zostali z numerem osiem i w pierwszej rundzie mieli wolny los.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja) – J. Chardy, K. De Schepper (Francja, WC) 6:4, 6:1