Bazylea: Janowicz rozbity przez Istomina

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz nie zagra z Rogerem Federerem w drugiej rundzie turnieju ATP w Bazylei. Polak już w pierwszym swoim meczu uległ bowiem 1:6, 1:6 Denisowi Istominowi.

Nasz reprezentant uważany był za faworyta tego pojedynku, lecz z pewnością będzie chciał o nim jak najszybciej zapomnieć. W pierwszym secie gra Janowiczowi układała się tylko w pierwszym gemie serwisowym. Później to Istomin zwyciężył w pięciu gemach z rzędu, wygrywając w pierwszej partii 6:1.

Druga odsłona była niemal identyczna, choć tym razem Janowicz zdołał chociaż nawiązać walkę z rywalem przy jego serwisie. Co jednak z tego, że cztery gemy w tej partii były bardzo zacięte, skoro wszystkie wygrał Istomin, od stanu 0:1 zapisując na swoje konto sześć kolejnych gemów i triumfując w całym meczu 6:1, 6:1.

Całe spotkanie trwało zaledwie 55 minut, a Janowicz przy dwóch asach zrobił w nim aż siedem podwójnych błędów. Jakże inaczej wygląda w tej kwestii statystyka Istomina. Uzbek miał dwa podwójne błędy, za to zaserwował 14 asów.

Denis Istomin (Uzbekistan) – Jerzy Janowicz (Polska) 6:1, 6:1