Joue-Les-Tour: pierwszy półfinał Radwańskiej

Urszula Radwańska po tie breaku trzeciego seta zapewniła sobie awans do półfinału turnieju ITF w Joue-Les-Tour (pula nagród 50 tys. dolarów). Krakowianka wygrała z Giulią Gatto-Monticone 6:4, 3:6, 7:6(1).

W dwóch pierwszych meczach we Francji młodsza z sióstr Radwańskich nie straciła seta. 246. rankingu Włoszka postawiła jednak naszej tenisistce ciężkie warunki.

Obie tenisistki wywalczyły w meczu po pięć przełamań, ale w decydującej rozgrywce skuteczniejsza okazała się Polka. Mecz trwał dwie godziny oraz 20 minut.

Urszula Radwańska po raz pierwszy w bieżącym sezonie wystąpi w półfinale zawodowego turnieju. W walce o pierwszy finał nasza tenisistka zmierzy się z Andreeą Mitu lub Albertą Brianti.

Już dzisiejszym zwycięstwem krakowianka zagwarantowała sobie powrót do drugiej setki rankingu (aktualnie zajmuje 214. pozycję).