Moskwa: Rosolska nie zatrzymała Hingis

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Gabriela Dabrowski i Alicja Rosolska nie zdołały sprawić niespodzianki w pierwszej rundzie turnieju WTA w Moskwie. Kanadyjsko-polska para uległa tegorocznym finalistkom US Open – Martinie Hingis oraz Flavie Pennettcie 7:5, 1:6, 4-10.

Pierwszy set obfitował w zwroty sytuacji. Szwajcarka i Włoszka prowadziły 3:1, ale następnie przegrały sześć z ośmiu kolejnych gemów. Sensacja wisiała w powietrzu tylko po pierwszej partii.

W drugim secie rozstawione z dwójką Hingis i Pennetta oddały jednego gema, a w super tie breaku od rezultatu 5-4 wygrały pięć ostatnich punktów tego spotkania.

Wcześniej mecz pierwszej rundy debla przegrały Klaudia Jans-Ignacik oraz Kristina Mladenovic (czytaj więcej).

Pierwsza runda debla:
M. Hingis, F. Pennetta (Szwajcaria, Włochy, 2) – G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska) 5:7, 6:1, 10-4