Joue-Les-Tours: szybki awans Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska w pierwszej rundzie turnieju ITF we francuskim Joue-Les-Tours (pula nagród 50 tys. dol.) szybko uporała się z Tamirą Paszek. Austriaczka skreczowała po przegraniu pierwszego seta 3:6.

W pierwszej partii serwis nie tyle nie był atutem żadnej z tenisistek, co wręcz przeszkadzał. Zwycięstwem serwującej zakończył się jedynie jeden gem – przy swoim serwisie wygrała Radwańska. To plus pięć przełamań serwisu rywalki wystarczyło, aby wygrać pierwszą partię 6:3.

Jak się okazało, wystarczyło to też do wygrania całego pojedynku. Do drugiego seta rozstawiona z numerem trzy Paszek już nie przystąpiła, poddając pojedynek.

W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się z Francuzką Constance Sibille, która pokonała 6:4, 6:3 swoją rodaczkę, Fionę Ferro.

Urszula Radwańska (Polska) – Tamira Paszek (Austria, 3) 6:3 i krecz Paszek