Sztokholm: Gawron w finale eliminacji

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: pekaoszczecinopen.pl

Marcin Gawron w eliminacjach do turnieju ATP w Sztokholmie prezentuje się bardzo dobrze. W drugiej ich rundzie Polak pokonał 3:6, 6:1, 6:4 Joshuę Miltona i o turniej główny zagra z Peterem Torebko lub Mariusem Copilem.

Początek meczu Gawrona z Miltonem był bardzo wyrównany. W czwartym gemie to Brytyjczyk jako pierwszy miał problemy z utrzymaniem podania, ale wybronił dwa break pointy, a po chwili sam wywalczył przełamanie. Polak szybko odrobił straty, lecz później przegrał serwis raz jeszcze i w konsekwencji w pierwszym secie uległ rywalowi 3:6.

Druga odsłona była w wykonaniu naszego reprezentanta dużo lepsza. Od stanu 1:1 Gawron wygrał bowiem pięć kolejnych gemów, dwukrotnie przełamując rywala i wykorzystując trzecią piłkę setową przy własnym podaniu. Trzeciego seta również Polak zaczął znakomicie – już na początku przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 2:0.

Milton nie zamierzał się jednak poddawać i przy pierwszej okazji w szóstym gemie odrobił straty. W dziewiątym gemie trzeciej partii po długiej grze na przewagi to Gawron wywalczył jednak decydującego breaka, a po chwili przypieczętował to wygranym "na sucho" podaniem. Polak zwyciężył dzięki temu w całym meczu 3:6, 6:1, 6:4 i w finale eliminacji zmierzy się w poniedziałek z Peterem Torebko lub Mariusem Copilem.