Wiedeń: krótka przygoda Przysiężnego

Michał Przysiężny nie wystąpi w turnieju głównym w Wiedniu. W pierwszej rundzie eliminacji Polak przegrał z Miloslavem Mecirem 6:3, 5:7, 3:6.

Przysiężny zagrała dzisiaj bardzo nierówno, czego dowodzą chociażby statystyki serwisów – 16 asów, ale też 11 podwójnych błędów.

Po wygraniu pierwszego seta, w siódmym gemie drugiej partii Polak zdołał wywalczyć przewagę breaka, ale od tego momentu jego gra się posypała. 189. w rankingu Mecir okazał się skuteczniejszy w kluczowych momentach i wygrał cały mecz w godzinę oraz 45 minut.

Dla Michała Przysiężnego dzisiejsza porażka oznacza pożegnanie z rywalizacją w Wiedniu, gdyż w deblu nie bierze udziału. W stolicy Austrii wystąpi Jerzy Janowicz, który do turnieju głównego wszedł na podstawie rankingu.