Moskwa: eliminacyjna porażka Koniusza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: pekaoszczecinopen.pl

Błażejowi Koniuszowi nie udało się przejść pierwszej rundy eliminacji do turnieju ATP w Moskwie. Polak przegrał z Ukraińcem Ilią Marczenko 4:6, 2:6.

Notowany w rankingu ATP blisko 400 miejsc wyżej od Koniusza Marczenko był zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale Polak w pierwszym secie zdołał nawiązać wyrównaną walkę z rywalem. W czwartym gemie Koniusz miał nawet szansę na przełamanie, lecz nie zdołał jej wykorzystać. Moment kryzysu naszego reprezentanta w dziewiątym gemie, kiedy przegrał przy własnym podaniu po jedynym break poincie, kosztował go seta. Marczenko wygrał dzięki temu 6:4.

W drugiej odsłonie serwis nie był mocną stroną obu tenisistów. Ukrainiec wybronił jednak cztery z pięciu break pointów (męczył się w trzech gemach serwisowych), a Koniusz przy czterech break pointach aż trzykrotnie dał się przełamać. Właśnie to sprawiło, że Marczenko wygrał 6:4, 6:2, a Polak pożegnał się z turniejem.