Szanghaj: Janowicz wygrywa po tie breaku trzeciego seta

Jerzy Janowicz w pierwszej rundzie turnieju w Szanghaju wygrał niezwykle zaciętą potyczkę z Edouardo Rogerem-Vasselin 3:6, 7:5, 7:6(6). Teraz na drodze łodzianina stanie Andy Murray lub Tejmuraz Gabaszwili.

Najlepszy polski tenisista od początku meczu prezentował nierówną dyspozycję. W pierwszym secie zdecydowana większość gemów rozstrzygała się na przewagi. Pierwsze dwa gemy wygrał Francuz, ale „Jerzyk” stratę natychmiast odrobił. Od wyniku 2:2 znów kolejne dwa gemy poszły na konto Rogera-Vasselin, który tym razem przewagę utrzymał do końca.

W drugiej partii zwrotów sytuacji było jeszcze więcej, gdyż aż pięć gemów kończyło się przełamania. Janowicz prowadził już 3:1 i 5:3, by ostatecznie zwyciężyć 7:5.

W piątym gemie decydującego seta Janowicz gładko przegrał własne podanie, jednak stratę natychmiast odrobił i ostatecznie o losach meczu zadecydował tie break. W tym również miała miejsce spora „ruletka”. Przy prowadzeni 5-4 Polak popisał się kapitalnym dropszotem. Łodzianin przy dwóch meczbolach także starał się zakończyć pojedynek skutecznym skrótem, ale za każdym razem idealnie odpowiadał na to Francuz. Z pomocą serwisu nasz reprezentant zdołał doprowadzić do trzeciej piłki meczowej i tą szansę już wykorzystał. Spotkanie trwało dwie godziny oraz 10 minut.

W drugiej rundzie turnieju w Szanghaju Janowicz zagra z rywalem, którego dobrze zna. Będzie nim Andy Murray lub Tejmura Gabaszwili.

Jerzy Janowicz (Polska) – Edouard Roger-Vasselin (Francja) 3:6, 7:5, 7:6(6)