Szanghaj: błyskawiczny awans Kubota i Lindstedta

/ Krzysztof Sawala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt potrzebowali zaledwie 54 minut, by zapewnić sobie miejsce w drugiej rundzie turnieju Shanghai Rolex Masters. Polak i Szwed łatwo ograli chińską parę Di Wu i Ze Zhang 6:4 6:0.

Dla polsko-szwedzkiego duetu to dopiero drugi wspólny występ po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Kubota. Powrót do rywalizacji na szczeblu ATP, który miał miejsce w Pekinie nie wypadł okazale, bowiem triumfatorzy Australian Open 2014 już w pierwszym meczu ulegli Feliciano Lopezowi i Maksowi Mirnemu. Wcześniej Polak i Szwed grali razem niemal trzy miesiące temu podczas Wimbledonu.

Otwarcie prestiżowej imprezy w Szanghaju poszło jednak parze Kubot-Lindstedt łatwo. O ile w pierwszym secie grający w turnieju z dziką kartą Chińczycy stawiali jeszcze opór, to w drugiej odsłonie dominacja faworytów nie podlegała dyskusji ani przez moment. O losach otwierającej partii zdecydowało jedno przełamanie, które Polak i Szwed zaliczyli w piątym gemie. Break pointy w tej fazie meczu zresztą również szły tylko na konto wyżej klasyfikowanej pary, ale więcej razy gospodarzom serwisu nie udało się już odebrać.

Drugi set rozpoczął się od natychmiastowego przełamania dla „naszej” dwójki. Kubot i Lindstedt dobrze serwowali i w całym spotkaniu nie musieli ostatecznie bronić ani jednej breakpointowej szansy dla rywali. Sami zdołali jeszcze dwukrotnie złamać podanie Chińczyków i z zerowym kontem po stronie strat w drugim secie zamknęli spotkanie.

Turniejowa drabinka nie jest jednak dla Polaka i Szweda teraz łaskawa. Kubot i Lindstedt w walce o ćwierćfinał w Szanghaju trafiają bowiem na rozstawionych z jedynką braci Boba i Mike’a Bryanów.