Kuala Lumpur: udany start Przysiężnego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny od zwycięstwa rozpoczął swój udział w turnieju ATP w Kuala Lumpur. Polak w pierwszej rundzie pokonał Malka Jaziriego 4:6, 6:4, 6:2 i teraz zmierzy się z Pablo Andujarem.

To wyżej klasyfikowany w rankingu ATP Tunezyjczyk był lekkim faworytem tego pojedynku i lepiej zaczął mecz. W trzecim gemie pierwszego seta Jaziri wywalczył przełamanie, a sam poza ostatnim gemem partii otwarcia nie miał większych problemów z utrzymaniem swojego serwisu i po czwartym setbolu wygrał 6:4.

Również o losach drugiej odsłony zadecydowało jedno przełamanie. Tym razem wywalczył je Przysiężny, wygrywając przy podaniu rywala w ostatnim gemie drugiego seta. Polak triumfował dzięki temu 6:4, a dobrą grę przeniósł także na trzecią partię. W niej Przysiężny nie musiał bronić żadnego break pointa, a od stanu 2:2 wygrał cztery kolejne gemy i w całym meczu zwyciężył 4:6, 6:4, 6:2.

W drugiej rundzie rywalem naszego reprezentanta będzie rozstawiony z numerem siedem Pablo Andujar. W swoim pierwszym meczu Hiszpan pokonał 6:2, 6:4 Gregoire Burquiera.

Michał Przysiężny (Polska) – Malek Jaziri (Tunezja) 4:6, 6:4, 6:2