Las Vegas: Kania wygrywa w polskim meczu

/ Antoni Cichy , źródło: własne/itftennis.com, foto: AFP

Paula Kania wyszła zwycięsko z polskiego pojedynku na kortach Las Vegas. Sosnowiczanka pokonała w dwóch setach 6:3, 6:1 Urszulę Radwańską w turnieju ITF o puli nagród 50 tysięcy dolarów.

Choć to tylko turniej ITF, konfrontacja dwóch polskich zawodniczek wzbudzała ogromne emocje, jak zawsze przy okazji tego typu potyczek. Tenisistki nie zawiodły i stworzyły ciekawe widowisko, szczególnie na początku spotkania.

Pierwszy set to była prawdziwa walka na przełamania. Z dziewięciu gemów ledwie trzy na swoim koncie zapisała serwująca. Inicjatywa należała jednak przede wszystkim do Kani. 21-latka wypracowała sobie prawie 20 break pointów! Wykorzystanie czterech z nich zapewniło jej zwycięstwo w partii.

Seria przełamań znalazła swoją kontynuację na początku drugiego seta, kiedy najpierw breaka zaliczyła Radwańska, a po chwili stratę odrobiła Kania. Wygrana w pierwszym gemie była jedynym i ostatnim akcentem krakowianki. Kolejne gemy padły łupem dominującej sosnowiczanki. Kania skutecznie odpierała nieliczne ataki Radwańskiej i pewnie kroczyła do zwycięstwa.

W drugiej rundzie 21-latka zmierzy się z Timeą Babos, dla której będzie to pierwszy mecz turnieju.

Paula Kania (Polska) – Urszula Radwańska (Polska) 6:3, 6:1