Kanton: przegrany finał Linette

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: commons.wikimedia.org

Magda Linette i Alize Cornet przegrały w finale deblowego turnieju WTA w Kantonie. Polka i Francuzka w decydującym o tytule spotkaniu uległy 6:2, 6:7(3), 7-10 Chia-Jung Chuang i Chen Liang.

Linette i Cornet przez cały tydzień rywalizacji w Kantonie wygrały trzy zacięte spotkania. Jans-Ignacik i Piter oraz Thorpe i Zhang pokonały po tie breaku meczowym, a w półfinale z Doi i Xu zwyciężyły po dwóch tie breakach.

Finałowy mecz zaczął się bardzo dobrze dla polsko-francuskiej pary. Linette i Cornet w pierwszej partii uzyskały przewagę podwójnego przełamania i zwyciężyły 6:2. Niestety dalsza część spotkania nie ułożyła się już dla nich tak dobrze. Od drugiego seta mecz stał się bardzo zacięty i tym razem, inaczej niż we wcześniejszej części tygodnia, Linette i Cornet w zaciętych końcówkach okazały się słabsze. Drugiego seta Chuang i Liang wygrały 7:6(3), a w tie breaku meczowym Tajwanka i Chinka zwyciężyły 10-7.

Dla Magdy Linette był to i tak najlepszy deblowy występ w Karierze. 22-letnia poznanianka po raz pierwszy w karierze osiągnęła finał imprezy WTA. Do rankingu deblistek zdobyła w Kantonie 180 punktów.

Finał debla:
C.J. Chuang, C. Liang (Tajwan, Chiny) – A. Cornet, M. Linette (Francja, Polska) 2:6, 7:6(3), 10-7