Metz: Przysiężny przeszedł eliminacje

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny wystąpi w turnieju głównym ATP Tour w Metz. W finale eliminacji polski tenisista wygrał z Matsem Moraingem 6:7(6), 6:4, 6:3.

Przysiężny miał sporo pracy w konfrontacji z 561. w rankingu Niemcem. W pierwszej partii Polak nie wykorzystał prowadzenia 5:3, a w tie breaku setbola przy 6-5.

Na szczęście nie wpłynęło to na dalszą postawę naszego tenisisty, który w dwóch kolejnych setach okazał się skuteczniejszy od znacznie mniej doświadczonego rywala. Mecz trwał godzinę oraz 50 minut.

W pierwszej rundzie turnieju głównego Przysiężny trafi na innego kwalifikanta, reprezentanta gospodarzy Pierre-Huguesa Herberta (127 ATP). Zwycięzca tego meczu powalczy o ćwierćfinał z Gaelem Monfilsem.

W Metz występuje również Jerzy Janowicz. Łodzian jest rozstawiony z „siódemką” i także zagra z tenisistą francuskim – Adrianem Mannarino.