Korespondencja ze Szczecina: Brown i Struff zgarniają wszystko

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: pekaoszczecinopen.pl

Dustin Brown i Jan-Lennard Struff szykują się już do finału singla Pekao Szczecin Open, a w sobotni wieczór wygrali turniej deblowy. Pokonali Igora Zelenaya i Tomasza Bednarka 6:2, 6:4.

Na sobotnim "meczu dnia" zjawiło się sporo kibiców. To zrozumiałe – w finale grał w końcu Polak, Tomasz Bednarek, który o tytuł w Szczecinie grał po raz czwarty. Wygrał raz – w 2009 roku w parze z Mateuszem Kowalczykiem, przegrywał finały w latach 2006 i 2012. Tego meczu Polak i grający z nim w parze Igor Zelenay nie rozpoczęli dobrze. Już po kilkunastu minutach przegrywali 0:4 i choć później wygrywali już gemy przy własnym podaniu, to do odrobienia strat nawet się nie zbliżyli i przegrali 2:6.

Dla losów drugiej partii (i całego meczu) kluczowy był jej siódmy gem, kiedy dzięki agresywnej grze Brown i Struff zdołali przełamać "naszą" parę przy podaniu Bednarka. Niemcy grali bardzo agresywnie returnami, dobrze serwowali (szczególnie Struff), a Dustin Brown kolejnymi skrótami i stopwolejami raz po raz zaskakiwał polsko-słowacki duet. Ostatecznie Niemcy wygrali 6:2, 6:4 i mogli cieszyć się z deblowego tytułu. Co ciekawe, był top jedyny deblowy mecz Struffa i Browna, któłry wygrali w dwóch setach – poprzednie trzy rozstrzygali na swoją korzyść w super tie breaku.

Zaczęliśmy dzisiaj mecz od przełamania. To nie jest tak, że był to najłatwiejszy mecz. Po prostu zagraliśmy dzisiaj świetnie, po pierwszym breaku poszło już jak z płatka – powiedział po meczu Struff.

Struffa i Browna za chwilę czeka finał singla. Ten drugi obiecał, że nie będą hucznie świętować sukcesu. – Pójdziemy na uroczysty obiad, a potem wrócimy do hotelu. Jan jest świetnym zawodnikiem, jutro po raz pierwszy staniemy po przeciwnych stronach siatki, ale tak naprawdę będziemy świętować dopiero, gdy znajdziemy się w domu.

Świętowania nie odmówiła sobie za to trenerka Struffa, Ute Strakerjahn. Czy dzisiaj też będzie miała ku temu powody? Od rozpoczęcia ostatniego meczu w Szczecinie dzielą nas tylko minuty!

Ze Szczecina, Maciej Pietrasik

Finał debla:
J. Struff, D. Brown (Niemcy) – T. Bednarek, I. Zelenay (Polska, Słowacja) 6:2, 6:4