Szczecin: życiowy sukces Majchrzaka!

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: pekaoszczecinopen.pl

Kamil Majchrzak podczas Pekao Szczecin Open odniósł największy sukces w seniorskiej karierze. Polak w drugiej rundzie pokonał 6:7(5), 6:3, 7:6(2) Axela Michona i awansował do ćwierćfinału.

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany, Majchrzak w piątym gemie jako pierwszy wywalczył przełamanie, ale przewagę natychmiast stracił. Ostatecznie o losach pierwszej partii zadecydował dopiero tie-break, który również zaczął się lepiej dla naszego tenisisty. Przy zmianie stron Majchrzak prowadził 4-2, lecz w końcówce zabrakło mu nieco cierpliwości i Polak przegrał ostatecznie 5-7.

Druga odsłona rozpoczęła się w wymarzony dla Majchrzaka sposób. Po kilkunastu minutach prowadził już 4:1, ale później dał się dogonić rywalowi. Od stanu 4:3 wygrał jednak dwa kolejne gemy – najpierw dobrą grą wywalczył breaka, a później przy własnym podaniu wykorzystał czwartego setbola.

Najbardziej nerwowa była trzecia partia, w której Polak znów szybko wyszedł na prowadzenie (przewagę breaka miał w ostatnim secie trzykrotnie), ale za każdym razem Michon potrafił go dogonić. Przy stanie 6:5 i własnym serwisie Majchrzak miał nawet piłkę meczową, ale ostatecznie o wszystkim rozstrzygnął kolejny tie break.

W nim młody Polak szybko wyszedł na prowadzenie 3-0 i tym razem nie pozwolił już rywalowi na odrobienie strat. Od stanu 3-2 Majchrzak wygrał cztery kolejne wymiany i mógł cieszyć się z największego sukcesu w karierze seniorskiej,

O półfinał Pekao Szczecin Open Majchrzak zagra w piątek z Dustinem Brownem, który w trzech setach pokonał Mathiasa Bourgue z Francji, a w pierwszej rundzie uporał się z Grzegorzem Panfilem. Będzie to pierwszy w życiu mecz Majchrzaka z zawodnikiem z czołowej setki rankingu ATP.

Kamil Majchrzak (Polska, WC) – Axel Michon (Francja) 6:7(5), 6:3, 7:6(2)