Taszkient: pierwszy ćwierćfinał Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska po raz pierwszy w tym roku wystąpi w ćwierćfinale turnieju WTA Tour! W meczu drugiej rundy zmagań w Taszkiencie krakowianka pokonała rozstawiona z numerem pięć Donnę Vekić 6:3, 6:3.

Ponad połowa gemów w tym spotkaniu kończyła się przełamaniami (11 z 18 gemów). Szczególnie ogromne problemy z podaniem miała 18-letnia Vekić, która odnotowała osiem podwójny błędów i miała zaledwie 37 procent trafionego pierwszego serwisu.

Już w pierwszych czterech gemach dochodziło do przełamań. Kolejnego breka Radwańska dołożyła w szóstym gemie i tym razem przewagę pewnie utrzymała (w dwóch kolejnych gemach serwisowych nie przegrała ani jednej piłki!).

Drugi set rozpoczął się pomyślnie dla wyżej notowanej Vekić, ale od stanu 1:3 kolejne gemy zapisywała na swoje konto już tylko nasza tenisistka. Mecz trwał 80 minut.

W swoim pierwszym tegorocznym ćwierćfinale WTA Urszula Radwańska zagra z najwyżej rozstawioną Bojaną Jovanovski. Serbka wygrała dziś ciężki pojedynek z Ałłą Kudriawcewą 7:6(6), 3:6, 6:3.

Urszula Radwańska (Polska) – Donna Vekić (Chorwacja, 5) 6:3, 6:3